poniedziałek, 8 września 2014

Creative Blog Tour


Pewna sympatyczna Osóbka, kilka dni temu zaprosiła mnie do blogowej zabawy Creative Blog Tour.
Tą Osóbka jest Ilona, szczerzej znana jako Iluszka, która prowadzi bloga Pasje Iluszki.

Twórczość Ilony podoba mi się od dawna. Ma swój niepowtarzalny styl i charakter prac. Ciekawie komponuje swoje kartki, sprawiając, że każda jest niepowtarzalna, inna, oryginalna. Jej prace często są w stonowanych, pastelowych kolorach, przez co mają w sobie wyjątkową lekkość.
Ale jest jeszcze jedna rzecz, za którą Ilonkę podziwiam - za prace męskie! Tak, tak.... moim zdaniem fenomenalnie radzi sobie z trudnym dla wielu z nas tematem karteczek męskich. Chciałabym podziękować Ilonce za przyłączenie do zabawy. Uważam to za zaszczyt i bardzo mnie ta propozycja ucieszyła :) Ilonko dziękuję :))

Na czym polega Creative Blog Tour?
Należy odpowiedzieć na cztery pytania...

1. Nad czym obecnie pracuję?

Ogólnie mam jeden wielki misz-masz :) z jednej strony jest to dawno rozpoczęty haft - cierpliwi obserwatorzy mojego bloga wiedzą, że od tego zaczęła się moja przygoda z robótkowaniem. Wprawdzie obecnie igłę trzymam niezmiernie rzadko, ale wciąż za tym także tęsknię :) 
Na moim roboczym stoliku obecnie na topie są karteczki monochromatyczne - jedna "skrojona", czeka aż nabiorę 100% pewności, że jej ostateczny kształt ma być właśnie taki, druga kiełkuje w mojej głowie. Powoli myślę też o świętach. W tym roku chciałabym zaskoczyć moich bliskich znajomych małymi niespodziankami, na których pomysł wpadłam jakiś czas temu, ale o tym na razie cicho, sza ;) No i jeszcze jedno się plączę u mnie po kątach - pocięte płatki na kwiatki... w różnym stadium produkcji :)
2. Czym moja praca różni się od innych?

To bardzo trudne pytanie. Czym się różni? Staram się, by zawsze, nawet jeśli jest to lift było w tej kartce "coś" ode mnie. W swoim tworzeniu mam pewne okresy - w chwili obecnej przeżywam fascynację tiulem (ewentualnie gazą) i sznurkiem, więc chwilowo niemal każda praca zawiera te dwa elementy.
3. Dlaczego tworzę i piszę bloga?

Pisanie pierwszego bloga - olenkaja.blox.pl zaczęłam bardzo dawno temu, jak już wspomniałam głównie jako bloga hafciarskiego. Potem wraz ze zmianą moich zainteresowań, przeniosłam się na blogspot i zaczęłam prowadzić bloga w formie obecnej. Dlaczego w ogóle zaczęłam pisać? Z potrzeby realizacji siebie. Dla mnie blog jest miejscem, w którym mogę się podzielić tym, co niekoniecznie jest rozumiane przez moje otoczenie. Bo kto, jak nie Wy zrozumie dylematy - ten czy ten listek, taki czy inny papier, z tuszem czy bez.... To tu czuję, że moje "problemy" są ważne

4. Jak wygląda mój proces tworzenia?

To jest najlepsze pytanie ze wszystkich :) Tworzę twórczy nieład :))) Papierki, koraliki, kwiatki, wykrojniki itd porozkładane są wszędzie - od parapetu, łóżka, stoliczek po podłogę i okoliczne półki :) Niestety cierpię na brak przestrzeni, tzn. nie mam pracowni, a wszystkie przydasiowe akcesoria muszę wyjmować i chować po skończonej pracy do niezliczonej ilości pudełek i pudełeczek - czasami sama nie pamiętam, co gdzie, i czy w ogóle jest ;P
Z samym tworzeniem bywa różnie - czasami jest tak, że mam już z góry "wychodzony" w głowie projekt, który w efekcie końcowym i tak wygląda inaczej niż przewidywałam, a czasami jest to całkowity freestyl :) Bardzo pomagają mi wyzwania - zwłaszcza te wymuszające zrobienie czegoś, o czym pojęcia do tej pory nie mam :)

Celem zabawy Creative Blog Tour jest poznanie większej ilości wspaniałych, utalentowanych 
i twórczych osób. Ja zaprosiłam dwie bardzo twórcze Istoty :)

1. Basię - Aisab prowadzącą bloga Aisab
Basię znam od... hm... kiedyś liczyłyśmy i wyszło że ok 9-10 lat, jest to jedna z pierwszych osób, z którymi zetknęłam się w robótkowym, wirtualnym świecie - wtedy jeszcze na Forum Hafciarskim. Potem obie trochę ewaluowałyśmy do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. I choć z Basią nigdy się nie spotkałyśmy to jest pomiędzy nami nić porozumienia - taka specyficzna, bardz, bardzo pozytywna :)

Basia tworzy piękne, charakterystyczne dla siebie prace z wieloma szczegółami i warstwami. Zawsze są eleganckie i ciekawe, twórcze po prostu. Ale to nie koniec. To jest kobieta wielu talentów - przed Bożym Narodzeniem z pewnością zaczaruje nas cudnymi bombkami w technice decupagu, stroikami, a w między czasie wyhaftuje wielkiego Goldenka. Koniecznie zajrzyjcie na Jej blog :)


2. Drugą zaproszoną przeze mnie Osobą jest Marta, w świecie scrapkowym znana jako Panako, prowadząca blog Papieromania.
W przeciwieństwie do Basi, Martę znam stosunkowo krótko. To za Jej sprawką regularnie w Kielcach odbywają się spotkania świętokrzyskich scraperek (choć dla wtajemniczonych - jak ustaliłyśmy to błędnę nazewnictwo ;)) pod nazwą Sabat Świętokrzyski.


Marta również zaskakuje mnogością technik, w jakich pracuje. Jest twórcza do potęgi entej - wykorzystuje sporo materiałów z recyklingu, a zwykły, nieciekawy papier potrafi zamienić w pracę nieziemską. Co jeszcze - pisałam o tym nie raz - to Ona spowodowała, że zaczęłam robić kwiatki (swoją drogą bardzo jej za to dziękuję), ale w ich wykonywaniu to Ona jest niekwestionowaną Mistrzynią!


Ilonie dziękuję za przyłączenie do zabawy raz jeszcze, a Was zapraszam do odwiedzenia tych dwóch niesamowitych Kobiet :))

6 komentarzy:

 1. Proszę jak niewiele trzeba żeby poznać osobę za szkłem monitora:) Jesteś wspaniałą twórczą osobą, uwielbiam Twoje prace, uwielbiam Twój styl:) Pozdrawiam Cię ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Olu to ja ogromnie cieszę się, że przyjęłaś moje zaproszenie do zabawy :) Jesteś niesamowicie kreatywną i utalentowaną osóbką, dlatego tym bardziej cieszę się, że więcej osób będzie mogło poznać Ciebie i Twoją twórczość :)
  I dziękuję za tak ciepłe słowa... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oleńko:)
  aż się zaczerwieniłam:)
  Ty wiesz jak bardzo lubię Ciebie i wszystko to co robisz, zapomniałaś dopisać że to Ty nauczyłaś mnie robić karteczki i za Twoją sprawą pokochałam ten świat papierków:):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo Ci dziękuję Oleńko za zaproszenie. Absolutnie czuję się zaszczycona i niezmiernie Ci dziękuję za te wszystkie miłe słowa o mnie. Już się cieszę na nasz następny Sabat, bo czuję jakbyśmy znały się od dawna i uwielbiam te nasze spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przyjemny i ciepły wpis, fajnie poczytać jak to u Ciebie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miło poznać Ciebie bardziej

  OdpowiedzUsuń